• seura@seura.pl

Monthly Archives:Kwiecień 2018

Vappu 1. maja 2018

Sima i tippaleipä na zdjęciu mogą zwiastować tylko jedno… nadchodzi

Vappu!

Nie będziemy się rozpisywać i opowiadać Wam jaka to fantastyczna impreza i że warto przyjść do nas pierwszego maja, bo przecież doskonale o tym wiecie. 🙂
Przechodzimy więc do konkretów:
– 1. maja
– godzina 13:00
– domek Towarzystwa Polska-Finlandia ul. Jazdów 10/8 w Warszawie
– impreza składkowa: przynosimy smakołyki, napoje i dobry humor
– atrakcje zapewnia: Towarzystwo Polska-Finlandia (ciekawi jakie to atrakcje? ;-))

Tervetuloa!

 

Photo credit: kahvikisu on Visualhunt / CC BY

Walne Zgromadzenie 23.04.2018 – materiały

Materiały dostępne będą w niedzielę, 08.04.2018 r. w godzinach 13-16 w siedzibie Towarzystwa Polska-Finlandia w Warszawie przy ul. Jazdów 10/8 .

 

Materiały do pobrania.

Nowa flaga Republiki Finlandii (aktualizacja)

Biel na fińskiej fladze symbolizuje śnieg, a kolor niebieski – niezliczone jeziora pokrywające dużą część kraju. Od pewnego czasu, ekologowie i działacze związani z pracą na rzecz fińskich lasów, domagali się zwiększenia znaczenia lasu w symbolach narodowych. Dlatego powstał projekt nowej flagi Finlandii, w której niezmiennie – białe tło będzie symbolizować śnieg, ale krzyż, wzorem Norwegii czy Islandii, stanie się dwukolorowy – niebiesko-zielony – i będzie symbolizował fińskie jeziora, wokół których rosną piękne, gęste, zielone lasy. Nowa flaga ma zacząć „obowiązywać” już w połowie przyszłego roku.

 

 

 

AKTUALIZACJA:

Przepraszamy, ale musieliśmy… 😉 Oczywiście, wczorajsza informacja o zmianie barw fińskiej flagi jest całkowicie przez nas wymyślona i normalnie byłoby nam bardzo wstyd, ale mamy naprawdę, naprawdę dobre usprawiedliwienie naszego niecnego uczynku – Prima Aprilis!
A więc: „Aprillia, syö silliä, juo kuravettä päälle!” czyli „Prima aprilis, jedz śledzia i pij błotnistą wodę!”.
A flaga zostaje biało-niebieska!