• seura@seura.pl

Wieczór Filmowy – 17.09.2016

Wieczór Filmowy – 17.09.2016

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z cyklu Wieczorów Filmowych.

Już 17 września o godz. 18.00 spotkamy się, by obejrzeć dwa filmy autorstwa Anny Kulickiej-Soisalon-Soininen: ”The Nature of Rebirth” oraz ”Savustajan tango”.

Filmy kontrastują ze sobą, choć mają wiele linii wspólnych i łączących: życie „po swojemu”, przyroda, cykliczność, poszukiwanie, miłość (!). ”The Nature of Rebirth” opowiada o najstarszym lesie Europy – Białowieży i niezwykłych ludziach, którzy się z nim związali na całe życie, ”Savustajan tango” jest historią pewnego Fina, który to w Polsce znalazł swoje miejsce na ziemi. Jest to opowieść o poszukiwaniu – poszukiwaniu siebie. Filmy różnią się formą. Pierwszy z nich jest statyczny, kontemplacyjny, dużo zbliżeń, chwilami jest bardziej esejem niż reportażem. Drugi zaś jest momentami filmem drogi: jeździmy za bohaterem po mieście, ciągle się przemieszczamy, wchodzimy w jego codzienność i rytm dnia pracy, poznajemy otoczenie i ludzi – tak powstaje „portret”.

Gospodarzem spotkania będzie wielka miłośniczka 10-tej muzy, Zuzanna Kurlikowska. Zaś gościem specjalnym reżyser, scenarzystka i dziennikarka, Anna Kulicka-Soisalon-Soininen.

Po seansie zapraszamy na lampkę wina (i rozmowy o kinie przy winie :))

W filmach usłyszymy zarówno język fiński jak i polski – oba wyświetlone będą z napisami w wersji angielskiej.

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/164125864029612/

 

wieczorfilm

admin