• seura@seura.pl

Poszukiwani wolontariusze – opieka nad reniferem (aktualizacja)

Poszukiwani wolontariusze – opieka nad reniferem (aktualizacja)

Niespodzianka gotowa – renifer w drodze, poszukiwani wolontariusze!🙂

Najdrożsi! Od grudnia zeszłego roku staraliśmy się o adopcję renifera. I udało się! W połowie kwietnia przyjedzie do nas jeden z mieszkańców farmy spod Sodankylä. Pod domkiem TPF na Jazdowie na dniach zakończą się prace nad zagrodą, w której renifer będzie mieszkał. W związku z tym, że jest to dość małe miejsce, renifera będzie trzeba wyprowadzać na spacery. Ponadto Zakład Gospodarowania Nieruchomościami (ZGN), który zarządza domkami na naszym Osiedlu, nakazał, aby cały czas ktoś pilnował naszego zwierzaka.

Szukamy więc osób chętnych do opiekowania się reniferem – zarówno w dzień, jak i w nocy. Zgłaszajcie się pod postem na Facebooku, albo mailowo! 🙂

Poniżej zdjęcie naszego pupila. Ma na imię Janne, ma 3 lata, jest bardzo towarzyski i uwielbia dzieci. 🙂

*********

Z Janne musi być ktoś 24 godziny na dobę. Myśleliśmy o dyżurach 8 lub 12 godzinnych. Chyba, że ktoś miałby ochotę i możliwość spędzić z nim na przykład dzień lub kilka dni pod rząd. Domek jest zarejestrowany jako biuro, ale uzyskaliśmy już zgodę ZGN, że może nocować jedna osoba. Jeden pokój przeznaczyliśmy już na sypialnię – jest biurko, łóżko i wolne szafki dla wolontariusza, w pełni wyposażona kuchnia i łazienka z prysznicem. W tym tygodniu przyjdą monterzy, żeby założyć Internet.

Do najważniejszych czynności będzie należało wyprowadzanie renifera dwa razy dziennie po godzinie-półtorej, sprzątanie zagrody co wieczór i karmienie renifera. Ponadto będzie zamontowana kamera i będzie przekazywany obraz na żywo, trzeba będzie sprawdzać czy transmisja działa bezproblemowo. W nocy można będzie spać, ale trzeba mieć na uwadze, zwłaszcza na początku, że renifer będzie w nowym miejscu i może potrzebować towarzystwa – wtedy koniecznie będzie trzeba z nim posiedzieć.

 

AKTUALIZACJA:

Możemy teraz śmiało powiedzieć… „Aprillia, syö silliä, juo kuravettä päälle!” czyli „Prima aprilis, jedz śledzia i pij błotnistą wodę!”. Bo jesteśmy Wam winni… wyjaśnienia.

Przed naszym domkiem rzeczywiście jest drewniana platforma, na której stanie niespodzianka, ale niestety nie będzie to zagroda, w której zamieszka renifer. Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do opieki nad Janne i do wygospodarowania miejsca na swojej działce, aby sadzić na niej chrobotka reniferowego – pożywienie dla renifera. Jednak powyższa informacja jest jedynie żartem.

Seura